נצרת למשפחות

האם בתקופה האחרונה יצא לכם להגיע לטיול בעיר נצרת? במידה ולא, דעו לכם כי הינה כה סמוכה לכל אזור ואף קיים בה כל טוב. החל מן הכנאפה המתוקה, התושבים הגאים והמאושרים לארח מטיילים, השוק המפתה וכלה באתרים הכה מסקרנים שלה.

קצת היסטוריה

נצרת מהווה את העיר שבה נאמר למרים הבתולה כי היא נכנסה להיריון והוולד הינו בן האלוהים. נצרת הינה העיר שבה התחנך ישו וממנה יצא על מנת לשנות את העולם. נצרת הינה העיר הערבית הכי רבת היקפים בתוך מדינת ישראל. הביטוי לעיר נצרת על ידי תושביה הנוצרים והן המוסלמים הינו א- נאצרה, אשר חולקים את השווקים ואת הסמטאות של העיר, את הריח המהביל של התבלין או של הקפה, את המאפייה או את החמוסייה וכן את הכתום העז של שערות הכנאפה. בתוך כל הסלט הזה של העיר נצרת נדרש בעצם רק לשוטט. את המכונית שלכם עליכם להחנות באחד מיני רבים של חניונים, בעלות נמוכה ומהם להתחיל לטייל. כל מקום סמוך למקום הבא ובמידה ולא איתרתם מקום מסוים, בשל כך כי לא קיימים כמעט שלטים, תיכנסו לחנות סמוכה ותבררו פרטים. המקומיים בעיר נצרת הינם גאים בעיר שלהם ומאושרים לארח אתכם. עוד פרט חשוב – כל העיר נצרת סגורה לחלוטין בימי א’.

מדוע דווח כי העיר נצרת הינה רק עיר של קולינאריה ומסעדות ומתאימה לאוכלוסיה הבוגרת בלבד? העיר נצרת מציעה שפע של אטרקציות נהדרות עבור נצרת למשפחות ולילדים, בכל הגילאים, אשר עשויים ליהנות בה ביותר. סוף שבוע, בפאתי בוקר קסום, במידה ומדובר בעונת הקיץ ובמידה ומדובר בעונת החורף, ניתן להתניע את האוטו שלכם, בלי יותר מדי הכנות ספציפיות ופשוט לנהוג לכיוון העיר נצרת. כל אשר נדרש הינו מצב רוח מרומם, תיאבון רב והנכם בדרך של האושר.

להימנע מן השאלות של הילדים – מה עושים היום?

אין על טיול בעיר “נצרת למשפחות”. בילוי מענג בסוף שבוע או לחלופין באחד מהימים אשר הילדים שלכם נמצאים בחופשה מן המוסדות הלימודיות שלהם. במקום ללכת לעוד קניון כל שהוא, בוודאי מיציתם כבר את כל הקניונים באזור שלכם, הנכם עשויים במרחק קצר של נהיגה להגיע אל העיר נצרת ולהתוודע שהנכם כביכול מסיירים במדינה אשר מעבר לים. במידה והנכם מאלו אשר אוהבים קניות ושווקים, העיר נצרת מציעה עבורכם את קניון BIG FASHION יעניק עבורכם אינסטרומנטים תרתי משמע – חנויות של מותגים, אופנה, משחקים לילדים, בתי קפה והן מסעדות למכביר המצויות במרחק מועט.

סיור בעיר – מדובר בחוויה קסומה עבור כל בני המשפחה

העיר נצרת מלאה בכל טוב. שלל אטרקציות נהדרות שילדים מעדיפים ביותר, אשר מסקרנות גם את הקהל המבוגר יותר. לשם המחשה לזאת, עליכם להגיע להר הקפיצה או הר קדומים, ממנו בהתאם לאמונה הנוצרית, ניסו להפיל את ישו, אבל הוא היטיב לברוח מן ההר, אשר ממנו ניבט כל הנוף של עמק יזרעאל ושל העיר נצרת, משופע בנתיבי הליכה ובנוף מרהיב וגם באפשרותכם ליהנות בו מן המצפור. האזור פתוח לטיולים והכניסה חופשית. עוד אזור מעניין במיוחד בעיר “נצרת למשפחות” הינו כפר נצרת. בכפר נצרת באפשרותכם להבחין בחיים שבגליל כפי שאירעו מימי קדם ובו שחקנים אשר מציגים את תושבי העיר, כאשר הינם עטויים בביגוד אותנטי, מבשלים אוכל מעונות קדומות, שיטות פעל ותרבות מרובה. במידה והנכם אוהבים קצת היסטוריה, לכו לבקר בעיר העתיקה, בה באפשרותכם להבחין באדריכלות עות’מנית בהתגלמותה וכן להתבונן בהשפעות שלה על הבנייה בעיר נצרת.

טיול ברגל יכניס אתכם בצורה מסקרנת אל העת אשר בה שלטו התורכים במדינת ישראל, דרך מגדלי הטמפלרים, כנסיות, ארמונות וכן מסגדים מדהימים בחינניות שלהם. העיר נצרת, עיר הבשורה, מלאה בכנסיות דקורטיביות וייעודיות, כדאי לכם להגיע לכמה מהן, ללא דילוג על כנסיית הבשורה הכי חיננית ואשר מוגדרת כקדושה מאוד בעיני הנוצרים. דבר אשר אינו נפרד מהעיסוק של שוכני העיר נצרת הינו עבודות יד וכן אומנות. טיול נצרת למשפחות בעלות ילדים יחשוף עבורכם כל מיני טכניקות קדומות לייצור של חפצי חרס או כדים, כמו למשל – מפעל החמר, אביזרי אומנות מברזל וכיוצא בזאת. אחד מן אזורי האומנות הכי מודגשים בעיר נצרת הינו בית התרבות, אשר עומד בכניסה לשוק העתיק שבעיר נצרת, בו תבחינו בגלריה של תערוכות לאומנות פלסטית, חוגים או סדנאות וגם קיים בו מכון של מוזיקה אקסקלוסיבי ביותר.

ואיך אפשר לבקר בתוך העיר ללא טחינה או ללא חלבה ?

לא ניתן להעביר טיול בעיר נצרת למשפחות ללא טחינה או ללא חלבה. בסיור רגלי באפשרותכם להגיח אל מפעל חלבה נצרת, להבחין בפרוצדורה של ההכנה ואף לקנות טחינה משובחת ביותר במדינת ישראל, טחינת אל ארז. אף חומרי הגלם  והתבלינים המהוללים של העיר נצרת מהווים חוויה קולינרית. בשוק וברחבי נצרת באפשרותכם לפקוד את המקום וליהנות מן מנעד רב של תבלינים, אשר כמוהם לא תוכלו למצוא באף אזור בארץ. זו העת להתאבזר בשפע רב של תבלינים ספציפיים והן ארומטיים עבור הדירה שלכם, חלבה נהדרת וכיוצא בזה.

עיר הקולינריות האותנטית

העיר נצרת מתקשרת היטב עם חוויה אותנטית, אשר לא קיימת כמותה. העיר נצרת למשפחות מאופיינת כבירה אותנטית ואף קולינרית של מדינת ישראל. כבר בראשית העיר נצרת, לא תוכלו להעלים עין מן הניחוח של המזון המיטבי, אשר יפעיל את כל החושים שלכם. באפשרותכם לפתוח את הסיור שלכם בטעימה של ארוחת בוקר באחד מן בתי הקפה והמאפים המתוקים אשר קיימים בנצרת, כמו למשל – ממתקי הידידות, בו באפשרותכם ליהנות מכוס קפה מהביל ומהמון סוגי מאפים ומיני מתיקה בסגנון ערבי אותנטי. בעיר נצרת קיימים המון אזורים בהם אפשר לאכול כשורה ויעידו על זאת מגוון רב של חומוסיות נהדרות בנצרת, מסעדות של בשר מזרח תיכוני ואיך אפשר בלי השווארמה המופלאה שנצרת כה מתגאה בה. אחת מן המסעדות הנהדרות בנצרת הינה תשרין, אשר נותנת לכם סצנת מזון ספציפית, בין אם מדובר בטעמים ובין אם מדובר באווירה ולא ניתן לגמור את המסע ללא טעימה מן המזון הקסום שמייצרים אצלם.

שורה תחתונה – העיר מהווה אחד מן היעדים הכי כדאיים לסיור עם ילדים ואף מובטחת עבורכם המון הנאה ממנה. נצרת מציעה הרבה חוויות – קולינריות, היסטוריות או תרבותיות והרבה מטיילים מעדיפים להישאר בה גם כמה ימים, על מנת להספיק לראות כמה שיותר. קיימים בעיר נצרת המון בתי מלון לכל המשפחה, אשר עליהם נרחיב בהמשך המאמר הזה, במידה והנכם מעדיפים לבוא לנצרת דווקא בסוף שבוע, כדאי לכם לבצע את הנ”ל בשעת בוקר מוקדמת, ע ל מנת שלא להיתקע בעומסי תנועה.

הסיור בנצרת העתיקה הולם כל גיל שהוא, נצרת למשפחות ולטף. הסיור פשוט, אך טומן בחובה הרבה הליכה ברגל במעלה ובמורדי העיר נצרת. למשך המסלול שבחרתם תמצאו הרבה כנסיות קטנת או גדולות. תפקדו את השוק העתיק של העיר נצרת, תטעמו בקלוואה משובחת, תשתו שתייה חמה טעימה, תיכנסו למסעדה מקומית, תאתרו חנות של בשר על האש ואף שווארמה בטיב מעולה וגולת הכותרת – הינה ניגוב של כמה שיותר חומוס.

מזון מיוחד בעיר ובייחוד לילדים

האזורים שלהלן קרובים אחד לשני, אבל תיאלצו לנהוג במכונית שלכם, בשל כך כי אינם נמצאים בעיר העתיקה. מקומות אלה נותנים בידכם ראייה מיטבית של תרבות העשייה של העיר נצרת. מקום מצוין עבור נצרת למשפחות הינו מפעל הטחינה חלבה נצרת. אפשר לבוא אליו בכל יום בזמני הפתיחה והביקור בו כרוך בקבלת מידע ואף בטעימה של טחינה חמימה. הניחוח במקום משגע. הטחינה מוגשת על משטח שומשום זהבהב וכן טחינה חמה אשר זורמת הישר מן הכבישה. בעלי הבית, משפחה אשר עוסקת בתחום הזה כבר למעלה מארבעים שנים, מבצעת סיור מודרך בגובה העיניים, ללא הפיכה למרכז מבקרים נוצץ, אשר יבקש מכם עלות לכניסה. למעט הטחינה והחלבה מייצרים ואף מציעים לממכר ממרח חלבה והן ממרח קצח אשר מאופיין כמזון מזין וכן בריא. מן ההנחיה ניתן אף להסיק כל מיני המלצות הודות הכנה של טחינה ביתית – לדוג’: מומלץ לשמור במקרר בתום פתיחה של הטחינה יש להכינה רק על בסיס של מים קרירים ולא ביחד עם מי ברז, על מנת להגן על הצבע הלבן שלה.

קרוב למפעל זה, תבחינו בממתקי הידידות. במידה והצלחתם להחזיק מעמד במשך כל השהות שלכם בעיר נצרת מבלי לטעום כנאפה או בקלאווה, סביר להניח כי פה ייפול הגולל, אלא במידה ותחצו בזריזות למפעל החמר פאחורה במורד הכביש. אף פה עסקינן במפעל משפחתי, אשר פתח את שעריו במהלך שנת 1919 והינו דור שלישי של קדרים. הכלים, כמו למשל – עציץ, כוס או כלי בישול ועוד כל מני כלים מעשיים וכן לנוי, מיוצרים על ידי מכונות כבדות וכן בעבודת יד וגם מורכבים מן אדמה מקומית . אפשר לבוא לטיול ולקבלת מידע לסדנה אקטיבית בתיאום מבעוד מועד.

בתי מלון בעיר

העיר נצרת מהווה אחד מן המקומות הכי ייחודיים עבור חופשה במדינת ישראל והיא מייצרת סינרגיה בין פלאי היסטוריה, אשר מאפיין סיור בעיר עתיקה במרחבי תבל למיקום אידיאלי בתור נקודת פתיחה של סיור בצפון ובמקום כמו כינרת. במידה והנכם מתכוונים לטייל בנצרת בתור חופשה משפחתית, הבאנו לפניכם את מיטב בתי המלון בעיר נצרת – לרבות דירות אירוח, בתי הארחה ואף שלל של מענה עבור לינה בעיר נצרת, אשר מאופיינים ככדאיים ביותר עבור משפחות. במאמר זה השתדלנו לקבץ עבורכם מענה על לינה בעיר נצרת עבור משפחות מן ההיבט של עלות, מיקום בעיר וכן סגנון של אירוח. בין אם מדובר בבית מלון בנצרת, דירת נופש, ובין אם מדובר בבית מלון בעיר נצרת באירוח מלא. הדבר שמשותף לכל פתרונות האירוח אשר מוצגים לפניכם להלן הינו ציון גבוה וגם המלצות מיטביות אשר הוענקו להם באתרי תיירות בין לאומיים ממשפחות עם ילדים אשר היו בחופשה בעיר נצרת.

מלון רמדה נצרת –

רמדה נצרת, בית מלון בנצרת הנמצא קילומטר יחיד מכיכר הכנסייה ו-1.6 קילומטרים מהמסגד הלבן, מציע טרקלין גג ונוף פנוראמי ומפעיל מסעדה באתר. המלון זוכה לציון 8.4 בדירוג מלונות מומלצים בנצרת למשפחות עם ילדים.

בכל חדר יש מערכת מיזוג, חדר רחצה פרטי ובו מייבש שיער וטלוויזיה בלוויין. ניתן להירגע באזור הבריאות שבו חדר כושר, חמאם טורקי, סאונה, אמבט עיסוי ובריכה מקורה מחוממת. גם חנויות, מרכז עסקים ושירותים אחרים עומדים באתר לרשותכם

פנגיאה של נצרת –

פאנגיאה של נצרת, דירת נופש בנצרת בדירוג 3 כוכבים, מציעה אירוח במרחק 1.5 קילומטרים מכנסיית גבריאל הקדוש, אינטרנט אלחוטי חינם, חדר רחצה פרטי, טלוויזיה, קומקום, טוסטר ומיקרוגל – יתרונות משמעותיים בהשוואה אל בתי מלון בנצרת למשפחות עם ילדים.

כנסיית הבשורה ממוקמת 2.1 קילומטרים מהדירה וכנסיית המשיח – 2.5 קילומטרים משם. שדה התעופה בן גוריון  ממוקם 109 קילומטרים מהמקום. המלון זוכה לציון 8.6 בדירוגי מלונות מומלצים בנצרת עם ילדים.

אכסניית פאוזי עזאר מקבוצת אברהם הוסטלס – Fauzi Azar by Abraham Hostels

אכסניית פאוזי עזאר מקבוצת אכסניות אברהם, אכסניה בנצרת בעיר העתיקה, שוכנת בארמון ערבי שגילו 200 שנים. באכסניה יש חדרי מעונות וחדרים פרטיים באוויר ייחודית וקסומה של העולם הישן, כולל אינטרנט אלחוטי חינם. המלון זוכה לציון 8.2 בביקורות על בתי מלון מומלצים בנצרת עם ילדים.

האכסניה נמצאת באזור השוק – מרחק דקה הליכה בודדת משוק הירקות ומספר דקות מבתי קפה ומסעדות מעולים. כנסיית הבשורה ממוקמת 500 מטרים מהמקום. האכסניה שוכנת בבניין עשוי אבן בן שלוש קומות שהוקם במאה ה-18 ולו תקרה גבוהה עם ציורי יד, רצפת שיש טורק, חצר מעוטרת קשתות אבן ואולם מפואר הכולל נוף פנוראמי. מדי יום מוגש מזנון ארוחת בוקר מגוון.