קונצרט 150 שנה לרחמנינוב

בכורה בינלאומית בישראל של היצירה משמר כל הלילה בכנסיית ישוע הנער סלזיאנית בנצרת

19.6, ראשון, 19:00

מכון PaTRAM, המכון הרוסי-אמריקאי למוסיקה ע”ש סנט. טיכון, פועל לטיפוח הפאר האותנטי של מוזיקת המקהלה הרוסית-אורתודוקסית בשפות האנגלית הסלאבית.

מקהלת המכון המונה 55 גברים נחשבת לאחד מההרכבים הקוליים הגדולים בעולם והביאה את המוזיקה האורתודוקסית והליטורגית לקדמת הבמה העולמית.
במקהלה שרים זה לצד זה זמרים מרוסיה, אוקראינה, צפון אמריקה, אוסטרליה וסרביה, והיא הייתה מועמדת לפרס הגראמי בשנים 2019 ו-2020.

זהו ביקורה הראשון של המקהלה בישראל ובו תעלה בבכורה עולמית את יצירתו הטובה ביותר של המלחין הרוסי סרגיי רחמנינוב בשני מיקומים מרגשים – במנזר נוטרדאם בירושלים ובכנסיית ישוע הנער הסלזיאנית בנצרת.

היצירה, המבוססת על טקס דתי של הכנסייה, הולחנה ב-1917 בשיאה של מלחמת העולם הראשונה ומעבירה את תחושת ההתעלות הרוחנית כתגובתו של המלחין לכאוס ולסבל סביבו.
היצירה נחשבת לאחד מהישגיה המוסיקליים הגדולים של הכנסייה הרוסית-אורתודוקסית – וירטואוזית בכתיבתה וסימפונית בסגנונה.

על היצירה נכתב כי “שום קומפוזיציה אינה מייצגת את סוף העידן בצורה כה ברורה כמו היצירה הליטורגית הזו”.

על המקהלה תנצח מאסטרו יקטרינה אנטוננקו.
אנטוננקו למדה ניצוח מקהלה במכללה האקדמית למוזיקה במוסקבה ובקונסרבטוריון צ’ייקובסקי במוסקבה, ומשנת 2012 מלמדת בקונסרבטוריון צ’ייקובסקי במוסקבה. בשנת 2013 עשתה את הדוקטורט שלה במוזיקולוגיה.

הכנסייה הסלזיאנית ישוע הנער היא כנסייה קתולית השוכנת על הרכס שבצפון-מערבה של העיר נצרת, וממנה נשקף נוף פנורמי של האזור כולו.
המבנה היפהפה תוכנן על ידי האדריכל הצרפתי לוסיה גוטייה, והכנסייה נבנתה משנת 1906 ועד ב-1920.
מאחורי המזבח ניצב פסל ישוע הנער יצירתו של הפסל הצרפתי פרדריק לואי בוגינו, שהובא אל הכנסייה ב-1911. הפסל, בגודל טבעי, מתאר את ישוע כנער עם שיער גולש, לבוש בבגד פשוט וחגור בחבל, והאוחז בידיו בצלב.

הזמנת כרטיסים בטלפון 2662* ובאתר בימות http://bit.ly/3FXVKL4

 

In the occasion of Rahmaninoff’s 150 anniversary a world premiere of *All-Night Vigil* Preformed by PaTRAM institute male choir USA

*Nazareth*
Salesian church of Jesus the adolescent,
Sunday, June 19, 2022, 19:00

*Jerusalem*
Notre Dame of Jerusalem Center,
Saturday, June 18, 2022, 11:00

*Tickets:*
www.bimot.co.il 

*6226 | In the occasion of Rahmaninoff’s 150 anniversary a world premiere of